RELACJA: Cigarettes After Sex – Kraków, Klub Kwadrat, 6.06.2019

Podczas gdy fani niektórych wykonawców wznoszą błagania, by ich ulubieniec pojawił się w Polsce, Cigarettes After Sex rozpieszczają tutejszych słuchaczy. Zespół odwiedził nasz kraj w ramach swojej aktualnej trasy koncertowej nie jeden, ale trzy razy. Muzycy zawitali do Wrocławia, Warszawy i wreszcie do Krakowa. Klub Kwadrat był ostatnim polskim przystankiem artystów, którzy, jak się okazało, są tu bardzo lubiani, gdyż udało im się sprzedać wszystkie bilety na to wydarzenie.

Fakt, że amerykańscy muzycy nie mogą się jeszcze pochwalić przesadnie dużym repertuarem, ale nawet patrząc pod takim kątem, ich koncert był dość krótki – Greg Gonzalez z pozostałymi muzykami wyszedł na krakowską scenę na około godzinę, wykonując te najważniejsze, najbardziej znane kompozycje, jak i serwując kilka ciekawszych „smaczków”. Występ formacji rozpoczął się odegraniem dwóch coverów – najnowszego, Neon Moon i nieco starszego, Keep On Loving You. Nie zabrakło jednej ze świeższych kompozycji grupy – pochodzącego z ubiegłego roku Crush. 

Nie obeszłoby się jednak bez choć kilku piosenek pochodzących z longplaya Cigarettes After Sex. Z największym entuzjazmem zostały przyjęte K. oraz Each Time You Fall in Love, choć sądzę, że i obecność Sweet zadowoliła słuchaczy. Po jednej z najbardziej znanych kompozycji grupy, Nothing’s Gonna Hurt You Baby, znajdującej się na epce I., muzycy wysłuchali nieco dłuższego aplauzu. Wokalista z uśmiechem ukłonił się parę razy i skromnie powiedział, że wykona Apocalypse – prawdopodobnie największy przebój zespołu. Po tym muzycy opuścili scenę, jednak po chwili wrócili na nią, by wykonać nieco zakurzony, ale godny uwagi numer – Dreaming Of You. 

Koncert Cigarettes After Sex to wydarzenie tak skromne, jak ich album. Ale przecież ta oszczędność jest marką tej grupy, a więc jak inaczej mógłby wyglądać? Jeśli ich krążek kogoś poruszył do granic możliwości, na pewno nie zawiedzie się i ich występem: stojąc w tłumie wielbicieli „papierosów”, otoczonym przez dym, który momentami sprawiał, że wręcz ciężko było dostrzec twarze artystów, wsłuchując się w kolejne utwory, wykonane z niezwykłą lekkością, ma się wrażenie, jakby dosłownie weszło się we wnętrze tej płyty, mając każdy jej dźwięk na wyciągnięcie ręki.

Setlista:
Neon Moon
Keep On Loving You
Crush
Opera House
Affection
Sunsetz
K.
Sweet
Each Time You Fall in Love
Nothing’s Gonna Hurt You Baby
Apocalypse

Dreaming Of You

Dodaj komentarz